Identifikacija išspręs smulkaus ir vidutinio verslo saugumo problemas
Tiek smulkus, tiek ir vidutinis verslas yra programišių taikinys. Vis dažniau programišiai taikosi į verslo asmeninius duomenis ir intelektinę nuosavybę. Tačiau daugelis neturi reikalingų išteklių, padedančių įdiegti patikimas saugumo programas. Daugumoje įmonių net nėra įgyvendintos pagrindinės saugumo praktikos, pavyzdžiui, stiprus slaptažodis. Tradiciškai slaptažodžiai yra pirmoji įmonių apsaugos dalis.
Kad būtų įgyvendinta BYOP politika („naudokite savo nuosavą įrenginį darbui“, angl. bring-your-own-device) ir naudojamos programos, gerinančios darbo efektyvumą, įmonėms reikia turėti didesnę darbuotojų įgaliojimų kontrolę ir prieigą prie darbo vietų. Būtent dėl to smulkus ir vidutinis verslas turėtų pradėti integruoti įmonės slaptažodžių valdymą, vieno prisijungimo ir daugiafunkcinio autentifikavimo sprendimus. Tai padės apsaugoti šių dienų skaitmeninę darbo vietą.
Saugumo pažeidimai – verslo problema
Visuomenė įvairaus dydžio įmonėse ir sektoriuose matė daugybę saugumo pažeidimų – nuo fitneso programų (pvz., „MyFitnessPal“) iki DNR testo svetainės „MyHeritage“. Dažniausiai dėmesys yra skiriamas didelėms įmonėms, todėl gali atrodyti, kad tik jos susiduria su tokiomis problemomis.
Pagal „Verizon“ naujausią duomenų apie pažeidimus tyrimo ataskaitą, 43% smulkių įmonių nukentėjo nuo duomenų pažeidimų. Didesnį nerimą kelia tai, kad 60% mažų ir vidutinių įmonių, į kurias buvo įsilaužta, po šešių mėnesių jau buvo bankrutavusios.
Dažniausiai pažeidimai įvyksta dėl silpnų slaptažodžių. Pagal „Verizon“ duomenų apie pažeidimus tyrimo ataskaitą, 80% atvejų buvo naudojami silpni arba pavogti slaptažodžiai, o dažnas darbuotojų slaptažodžių pasidalijimas ir pakartotinis naudojimas kelia daugiau pavojų. Pagal neseniai atliktą „LastPass“ apklausą, 50% žmonių nesukuria skirtingų slaptažodžių darbui ir asmeninėms paskyroms.
Vienas silpnas slaptažodis gali padėti programišiams įsilaužti į sistemą ir pavogti duomenis, taip pakenkdamas visai įmonei. IT komandos užduotis – prižiūrėti visus įėjimo taškus, įskaitant ir debesies programas, nesaugius Wi-Fi tinklus ir nežinomus ar asmeninius įrenginius. Tačiau ir tai gali kelti daug iššūkių smulkiajam verslui.
IT komandos susiduria su didžiuliu spaudimu – jie turi užtikrinti sistemos saugumą, turėdami tam ribotą laiką, personalą ir išteklius. Jei biudžetas yra nedidelis, gali būti labai sunku surasti papildomų lėšų saugumo priemonėms. Todėl ekonomiški ir efektyvūs sprendimai, kurie pagerintų saugumą, netrukdydami darbuotojams produktyviai dirbti, yra labai reikalingi.
Identifikavimas ir ką tai duoda
Identifikacijos sprendimai yra reikalingi siekiant išspręsti problemas, su kuriomis susiduria smulkaus ir vidutinio verslo IT komandos. IDaaS arba identifikavimas kaip paslauga (angl. identity-as-a-Service) yra sprendimas, kuris padeda įmonėms prisijungti ir pasiekti identifikacijos valdymo paslaugas iš debesies.
Ją sudaro autentifikavimo infrastruktūra, kurią valdo ir prižiūri trečiosios šalies debesies pardavėjas, kad galėtų pasiekti prieigos ir tapatybės valdymo funkcijas, tokias kaip vienas prisijungimas. Vieningas požiūris į prieigą ir autentiškumo nustatymą visoje įmonėje leidžia lengviau IT sistemų administratoriui atlikti savo darbą ir apsaugoti verslo ekosistemą.
Yra daugybė dalių (ir akronimų), kurios prisideda prie idealaus identifikacijos sprendimo:
- Vienas prisijungimas (angl. Single sign – on arba SSO) – panašu į slaptažodžių tvarkyklę arba generatorių, kuomet naudotojai turi vieną kredencialų rinkinį, su kuriuo prisijungia prie bet kurios įmonės paskyros. Tai leidžia naudotojams susieti kelias programas į vieną, todėl atskiras prisijungimo procesas nėra reikalingas. Privalumai – darbuotojai užtruks mažiau laiko prisijungdami prie sistemos, sumažės naudojamų slaptažodžių skaičius, bus užtikrintas sklandus prisijungimo procesas ir geriau apsaugota įmonė.
- Daugiafaktorinis autentifikavimas (angl. Multi-Factor Authentication arba MFA) – saugumo sistema, pagal kurią naudotojai turi patvirtinti savo tapatybę, naudodami papildomus veiksnius, pvz., biometrinius duomenis (piršto antspaudas). Tokiu būdu MFA siūlo papildomą apsaugą, kuri geriau apsaugo nuo įsilaužėlių. MFA siūlo adaptyvų autentifikavimą, kurio metu sukuriami individualūs profiliai naudotojams ir pritaikomas autentifikavimas skirtingiems prisijungimo scenarijams.
- Slaptažodžių valdymo sistema (angl. Enterprise Password Management arba EPM) – tai verslo klasės slaptažodžių valdymo būdas, šalinantis blogus slaptažodžių kūrimo ir naudojimo įpročius. Tokiu būdu sumažėja problemų dėl slaptažodžių, su kuriomis susiduria IT sistemų administratorius, todėl turimi ištekliai tampa daug laisvesni ir gali duoti daugiau pridėtinės vertės veiklai. IT administratoriai gali sukurti, valdyti ir vykdyti slaptažodžių politiką visoje įmonėje. Vidutiniškai darbuotojas valdo apie 200 paskyrų, kurios nebūtinai yra patvirtintos įmonės. EPM gali padėti IT specialistams tinkamai apsaugoti šių programų krediancialus, naudojamus įmonėje, net jeigu jie apie tai nieko nežino.
Perimetro apsauga yra stiprinama tada, kai šios technologijos dirba išvien. Galiausiai, yra sumažinama rizika, nes visos IDaaS sprendimo dalys apima svarbiausius įėjimo taškus, todėl operacijas galima supaprastinti.
Daug naudos
EPM, SSO ir MFA sujungimas į vieną tapatybės sprendimą išspręs tiek IT sistemų administratorių, tiek darbuotojų problemas. IT gali greitai įdiegti reikalingus įrankius, įgalinti autentifikavimo metodus ir nustatyti saugumo politiką. Administratoriai ir naudotojai galės sklandžiai vykdyti savo įprastinę darbo veiklą, nes šių sistemų valdymas nėra sudėtingas.
Tinkamai pasirinktas identifikacijos sprendimas ne tik padeda administratoriams ir darbuotojams, bet ir pačiam verslui. Kadangi darbuotojai greičiau prisijungs prie paskyrų, nenaudodami daugybės slaptažodžių, jie galės visą dėmesį sutelkti į darbą. Nereikės kelis kartus kartoti slaptažodį, o tai sutaupys laiko.
IDaaS sprendimai suteikia įmonėms galimybę susipažinti su naudotojų elgesiu visose programose ir įrenginiuose, kad jie galėtų tinkamai valdyti prieigą be didelių išlaidų. IDaaS sprendimai suteikia pigesnę ir tvirtesnę galimybę smulkiam ir vidutiniam verslui sumažinti dabartinius saugumo iššūkius ir apribojimus.